hellstalker (hellstalker) wrote,
hellstalker
hellstalker

 • Mood:

замки Тернопілля ч. 1 (11.04.2009р.)

Отже Скалат - Сидорів - Гусятин. Подорож по замках, день перший.


Приїхали на вокзал Тернополя о 07.30. Поїхали на автовокзал. З автовокзалу Тернополя досить часто ходить транспорт на Скалат. Квиток десь 8 грн. Їхати 45-50 хвилин. Зупинка в центрі - одразу біля замку (траса проходить біля його стіни).
Замок побудовано в 1630р. На території був палац, високі стіни. Лишились 4 вежі та стіна до 2 метрів висотою. Вежі цікаві. Замок реконструюється, дахи на вежах замінюються, стіни укріплюються. Цікаво, але більше години не витратити... пройти по периметру, та зробити пару кадрів з боку ставку на рчці Гнилій, що поруч протікає.
Біля однієї стіни - новий костел. Всередині затишно, молитовники польською.

Далі сіли на транспорт до Гримайлова (2 грн.), у якому є автостанція. Транспорт на Сатанів не знайшли, дощило. Сіли в маршрутку Кременець - Кам'янець-Подільський, щоб доїхати до повороту на Сидорів (десь 9 грн.), їхали приблизно годину. Звідти - кілька кілометрів пішки до села (хвилин 40). Вітер страшний. В селі ліворуч від дороги бачимо хрест борцям за незалежність України, праворуч - хрест на пам'ять загиблим в Велику вітчизняну війну. Трохи далі - цвинтар, на околиці якого стара польська частина зі склепом Пайгертів в тому числі. Красиво.
Ще трохи далі - Костел домініканців обсервантів 1730р., ніби-то збудований у формі герба Калиновських. Костел руйнується, всередині гуляють вітер та туристи. Все в жахливому стані. Але все одно там приємно.

Трохи праворуч та вниз від костелу дорога веде до замку 17ст. Руїни дуже живописні. Замок стоїть на пагорбі, який оминає маленька річка. Збереглась центральна вежа, залишки стін, підземель.. Розміри вражають - а залишилась менша частина замку.
Покидати Сидорів не хочеться, але треба. Витратили на костел та замок більше 5 годин. Місцеві показують пряму дорогу на селище Суходіл, з якого недалеко до райцентру Гусятин. Рушаємо пішки. Йшли дві години.
В Гусятині швидко подивились: чудовий та запущений Бернардинський Костел Різдва Пресвятої Богородиці 17-18ст., відреставрована оборонна Онуфріївська церква 16 ст., запущена синагога в мавританському стилі 16ст.

Початок восьмої, транспорт є тільки на Тернопіль. Всі інші голосують на трасі. Збираємось вп'ятером та беремо таксі на Копичинці, звідти - до Чорткова. Приїжджаємо майже вночі, зупиняємось у готелі "Таня". Занавіс.
Tags: Гусятин, Сидорів, Скалат, замки, подорожі, фото
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments