hellstalker (hellstalker) wrote,
hellstalker
hellstalker

 • Mood:

Global East 2010 репорт

Global East 2010
В цілому – без питань найбільший рок фестиваль на наших теренах. Оптимальна ціна, дві сцени (вагомий плюс), чудовий звук (хоч були лажі) та світло (але світлоінженери на деяких гуртах могли працювати краще).

Мінуси: пора року (дощі, вітер та дикий холод вночі не дуже сприяють прослуховуванню музики), організація (всі проходи були організовані так, що обов’язково будеш в багнюці), охорона (міліція така міліція), незручний та не дуже дешевий проїзд (на мій погляд краще сплатити за квиток на 100 гривень більше за фестиваль в центрі міста, ніж їздити на таксі додому посеред ночі), безтолкові обшуки особистих речей на вході. Одним із головних мінусів є також те, що половина програми була у робочий час, через що пропущено кілька цікавих виступів. +Не дивлячись на те, що головний хедлайнер в цьому році просто "злетів", ціна квитки в останні дні все одно підвищилась.
Самий дурний мінус - ідіотська заборона фотографувати чимось іншим крім мильниці. При чому стосується це лише заходів GlobalPromotion. Ті ж самі гурти на інших концертах фотографуються на ура в Україні та в Європі.


День перший

Obituary – звичайні брутальні дедстери з Флоріди. Грають круто, багато понтуються, але на цьому все. М'ясо заради м’яса. На їхньому виступі мені дуже сподобалось освітлення (або потім воно було гірше, або я просто звик). Років п’ять тому з радістю подивися б їх на МХМ, але зараз вже нуднувато для мене.

Moonspell – чудовий виступ грандів португальського думу. Саме таким має бути їхній виступ і він таким був. Вокаліст Рібейро багато спілкувався з публікою, навіть згадав про вокаліста Behemoth Нергала, який захворів на лейкемію, присвятив йому пісню та побажав одужання. Музика, світло та відеоряд гармонійно доповнювали одне іншого, і недовгий проливний дощ був як доповнення до цього містичного виступу. Ну і звичайно Everything invaded на біс, яку я дуже чекав. :)

Vic Anseimo – послухали першу пісню та пішли, бо вранці на роботу. Чудовий вокал, але музика досить попсова.

День другий
Дуже жалкую, що пропустив Mayhem, але ніяк не встигав.

Oomph! – дали шалений концерт, дуже стрибучий та теплий. Після холодного четверга всі зігрілись. Не дуже сподобався експеримент з акустичним виступом, «Sex hat keine Macht» явно краще в оригінальному варіанті. Деро багато спілкувався, жартував, нарікав на політиків, олігархів, виступав проти кастінгів на Тб-шоу (згадав про проект Ікс-фактор).

Venom – класика жанру, чудовий зубодробільний виступ. І хоч музика не в моєму вкусі, слухалось дуже непогано.

KISS forever band – гурт – сюрприз, копія KISS, тільки з Будапешту. Дуже непогано грають, співають гірше. Виглядають як 100% Кісси. Дали чудовий рок-н-рольний концерт. Деякі відвідувачі так і не зрозуміли, що це не натуральний KISS.

День третій
Diablo Swing Orchestra – гурт дня, як на мене. Чудове поєднання музики різних стилів та жанрів з роком та металом, оригінальні аранжування. Більш того – шалена енергія виступу. Встояти на місці було важко і ми пританцьовували на місці. Супер.

Rotting Christ – бачив їх ще в БК «Росток» в 2006р. Майже нічого не змінилось, тільки з’явились нові (досить непогані) пісні та вокаліст став ще харізматичніше махати руками. Гарний виступ, але десь за годину ми вимушені були піти, бо звукорежисери настільки сильно зробили звук, що боліли вуха.

The Gathering – їхній виступ мені зовсім «не пішов». Музика досить непогана, але не люблю я такий вокал (саме цей), ну і сприймати вокалістку в дурнуватій червоній футболці було важко. На мій погляд вони зовсім не вписались в фестиваль, а тим більше в розряд хедлайнерів, я би їх випустив вдень, замість Мейхема, наприклад. :)

Dark Tranquillity – за ці півтора чи два роки, відколи я бачив їх в Бінго, нічого не змінилось. Як були вони ніякі, так і залишились. Це один з не багатьох гуртів, які краще слухати в записі. Ні, грали гарно (хоч й далеко не порівняти з записом), але іскри не було. Ні тоді, ні зараз. Тільки відеоряд сподобався. «Дай апокаліптішен рейтер» або навіть Diablo Swing Orchestra можуть давати їм уроки по живим виступам.

Haggard – насправді очікував трошки більшого, тому був розчарований. Це гурт, якому потрібна специфічна атмосфера. Магія такого звуку гасне при звичайному білому світлі. Але в цілому нормальний стандартний виступ. Сподобалась вокалістка – гарний голос та пластика (хоча іноді корчила такі гримаси, що було просто смішно), видно, що вона віддавалась музиці.


Чи буду я йти в наступному році? Не впевнений. Все залежатиме тільки від складу привезених гуртів (та ціни)).
Tags: репорт, фест
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 24 comments